Klasyczny ale za to mega aromatyczny bulion warzywny z bezglutenowymi pierożkami wegańskimi. Idealny i sycący posiłek dla całej rodziny 🙂 Taką zupę zapakujecie również na wynos – polecam oddzielnie i połączyć po podgrzaniu 🙂
Składniki
Vege pierożki
- ciasto z tego przepisu >>
- 1 małą marchewka (albo innego warzywa)
- niewielki kawałek dyni (albo innego warzywa)
- 3 łyżki ugotowanej kaszy (ulubionej bądź też taka jaka nam została z poprzedniego posiłku)
- 1/2 cebuli białej
- 1 ząbek czosnku
- 1 łyżka oliwy z oliwek
- 1 łyżka wegańskiego masła (albo zwykłego)
- 100g tofu naturalnego
- sól i pieprz do smaku
- garść natki pietruszki
Zupa bulion warzywny
- można skorzystać z tego przepisu >> ważne aby bulion miał ok.4 marchewek średniej wielkości
- dodatkowo 1 garść świeżej natki pietruszki
Sposób przygotowania
- Gotujemy bulion warzywny do miękkości wszystkich warzyw. Następnie odstawiamy.
- Przygotowujemy ciasto na pierożki.
- Na głębokiej patelni rozgrzewamy oliwę z dodatkiem masła. Dodajemy cebulę, czosnek, pokrojoną marchewkę oraz dynię. Całość podsmażamy do miękkości warzyw. Następnie dodajemy tofu i mieszamy. Całość przekładamy do blendera i z dodatkiem natki pietruszki blendujemy na gładką masę. Przekładamy.
- Do masy na pierożki dodajemy ugotowaną kaszę (jeżeli używamy grubej kaszy jak np.gryczana niepalona to możemy ją delikatnie zblendować z całą masą) i doprawiamy solą i pieprzem.
- Lepimy pierożki (z proporcji w moim przepisie wyjdzie ok.20 małych pierożków to zbierze ok.połowę masy podanej w tym przepisie). końce pierożków sklejamy. Gotujemy w gorącej wodzie aż wypłyną. Jeżeli pierożki przygotowujemy dzień wcześniej – tak czy inaczej je gotujemy. Kładziemy na papierze do pieczenia i polewamy delikatnie oliwą. Przykrywamy i jak ostygną przechowujemy w lodówce.
- Ugotowany bulion odcedzamy. Pozostawiamy ugotowane marchewki, cebulę oraz czosnek. Przekładamy te warzywa do blendera o wysokiej mocy z dodatkiem świeżej natki pietruszki oraz 1 szklanki wywaru warzywnego. Blendujemy do uzyskania bardzo gładkiej masy. Musi być totalnie gładka, o! Łączymy z ok.2l wywaru i mieszamy. Doprawiamy do smaku solą i pieprzem.
- Pierożki można podgrzać na parze bądź umieszczone na sitku które położymy na garnku z gotującą się wodą. I tak o to możecie je podgrzać aby się nie rozkleiły 🙂
- Aromatyczny i ciepły bulion podajemy z pierożkami.
Znajdź mnie na:
(Visited 72 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz